Llokum shtëpie

0
302

Receta kuzhine

Përbërësit:

2 pudinga dredhëze

ose mjedre

4 lugë miell

8 lugë sheqer

1 litër ujë

70gr margarinë

Përgatitja:

2 pudingat së bashku me miellin dhe sheqerin i përziejmë mirë në një enë, më pas i bashkojmë me një litër ujë. I vëmë në zjarr për t’u zier, duke i përzier vazhdimisht. Më pas, pasi ta largojmë masën nga zjarri, ia hedhim 70 gr margarinë. Pastaj masën e shtrijmë në një tepsi katrore. Pas ftohjes, e presim në kube dhe i ngjyejmë në kokos. Ju bëftë mirë

/rtv21/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here