Lëngu i trangullit i shëndetshëm për organizmin

0
45

Përveç lëngut të karrotës edhe lëngu i trangullit ka veti shëruese për organizmin

Glass of cucumber juice, on bamboo mat, on green backgroundËshtë një nga lëngjet më natyrale dhe të shëndetshme.

Trangujt bëjnë të mundur rritjen e flokëve dhe shtresëzimin e thonjve.

Për më tepër, ky lloj lëngu ndihmon në përmirësimin e dhëmbëve nëse ato janë në gjendje të keqe dhe mishrat e tyre, meqë përmbajnë kalcium dhe fosfor.

Do të ishte më mirë që ky lëng të kombinohej me karotë, spinaqi apo dhe sallatë të gjelbër.

Bashkimi i tyre përmban një kurë të mirë në trajtimin e reumatizmës dhe dhembjeve të kyçeve.//21media/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.