Lakër Greke

0
58

 Laker greke shumë e shishme dhe e shpejtë për tu përgaditur.

 

Përbërësit:

500 gr mish i bluar viçi
1 laker
2 kokë qepë
1 lugë biber i kuq
150 gr përshutë
4 decilitra jogurt
6 decilitra supë viçi
3 vezë
0,5 decilitra vaj
melmesa
Biber i zi

Hapat: 

1.Qepët priten në katrorka, lakra pritet në fije të holla, ndërsa përshuta pritet në shkopinj.
2. Në pak vaj kaurdisen qepët e pastaj shtohen përshuta dhe mishi i bluar, kaurdisen bashkë duke shtuar kohë pas kohe supë viçi.
3. Kur mishi të jetë gjysmë i kaurdisur, shtohen lakrat dhe mëlmesa sipas shijës, ushqimi kaurdiset derisa të zbuten lakrat dhe derisa të shterët lëngu i tepërt.
4. Lyhet ena rezistuese ndaj zjarrit, hedhen në të mishi i kaurdisur me lakra dhe përmbi to derdhet përzierja e jogurtit.
5. Ushqimi piqet derisa të skuqet në furrën e nxehtë në temperaturë 200 gradë celsius.
6. Ju bëftë mirë!

//kuzhinashiptare/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.