Krem Brulèe, ëmbëlsira e kristaltë, e lehtë dhe e freskët!

0
27

Crème Brûlée ose Krem Qumështi i Djegur e ka origjinën nga Franca. Kjo ëmbëlsirë u shfaq për herë të parë, në librin e gatimit të François Massialot të publikuar në vitin 1691. Shërbehet në forma rrumbullake dhe mbushet me sheqer të karamelizuar.

Ja si ta përgatisni edhe ju: 

Përbërësit: 

  • Krem Brulee (mund ta gjeni tek Neranxi)
  • Sheqer kane

Përgatitja: 

  • Tundeni kremin Brulee dhe shtojeni në një tenxhere. Trazojeni me një rrahëse kuzhine. Gatuajeni derisa të bëhet një masë e trashë.
  • Ndajeni në 2 tasa qelqi. Vendosini në frigorifer për 2 orë.
  • Hidhni mbi to pak sheqer Kane. Shkrijeni me një çakmak kuzhine. Shijojeni!

//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.