Gurabijat më të lehta në botë

0
40

Gurabija shumë të shpejta për tu përgaditur.

Përbërësit:

1 gote ujë
1 gote vaj
½ pluhur për pjekje
miell
marmelatë
sheqer pluhur

Hapat:

  1.  Qesim nje gote uje,nje gote vaj te vlojne,shtojme miell,shtojme dhe pluhurin per pjekje
  2. Shtojme miell derisa te behet nje mase brumi i bute duke perzier
  3. Masen e brumit e largojme nga ena,qesim ne tavolinen e punes te permillur,hollojme pete me trashesi 0.5cm
  4. Nga peta nxjerrim forma te rrumbullkata me gote
  5. Ne mes te seciles forme qesim nga nje luge te vogel marmelate,mbyllim rrethin duke i dhene formen e gjysemhenes
  6. Pastaj pjesen rrethore e pershkojme me pirun duke bere qe marmelata te mos dali gjate pjekjes
  7. Pjekim ne 200 grade per 30 minuta(nuk skuqen shume sepse nuk permbajne veze)
  8. Te nxehta sheqerosen me sheqer pluhur

//kuzhinashiptare/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.