Gurabija me nisheste

0
122

Gurabija me nisheste shumë të shishme

 

Përbërësit:

200 gr margarinë
1 vezë
1 gotë sheqer pluhur
1 lugë vaj vegjetal
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
4 gota 
nisheste

 

Hapat:

  1. Në një enë të madhe derdhim të gjithë përbërësit, i përziejmë mirë dalë nga dalë.
  2. Marrim nga glazura dhe formojmë gurabija të rrumbullakëta.
  3. Gurabijat i rëndisim tek tepsia e lyer me vaj, i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.
  4. Gurabijave pas pjekjës ia hedhni sheqer pluhurin dhe i shërbeni.
  5. Ju bëftë mirë!
//kuzhinashitare/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.