Gjashtë trendet e makeup-it në sezonin e pranverës, ja si do të grimohen të gjitha vajza

0
107

Më pak se dy javë na ndajnë nga pranvera, ndaj nuk do të ishim shumë herët nëse do të flisnim për trended që do të mirëpresim këtë stinë !

 

Veshjet e trasha do u lënë vendin atyre të lehta, ngjyrat e ndezura do zëvendësojnë ato të zymta dhe e fundit por jo më pak e rëndësishme rutina e kujdesit të lëkurës dhe make up-i do të ndryshojë

Këtë sezon ngjyrat protagonist do të jenë ato të lehta dhe të gjitha vajzat duhet të mësojnë të lyhen si në fotot e mëposhtme pasi këto do të jenë trendet e makeup-it

Pluhurat e syve do të jenë në nuancat e lejlasë (ngjyrës së vitit 2018) Sigurisht do të provonit hijet e jargavanit (lilac) sepse ultravioleta kërkon mjeshtëri për t’u aplikuar në kapakun e syrit.

Highlighteri (ndriçuesi ) i mollëzave do të jetë në hijet e trëndafilit ! Largohuni nga ngjyrat e tokës e përqafoni nuancat e rozës që përcjellin vitalitet.

Ndryshe nga pluhurat e syve dhe highlighteri buzëkuqi do të jetë në ngjyrë të fortë !

Pluhuri metalik blu do të jetë gjithashtu shumë i përdorur nga makeup artistët më të famshëm!

Mollëza të ndezura

Siç e thamë dhe më lartë, sa më e gjallë fytyra juaj aq më bukur do të ngjani!

Aplikoni penelin si sytë e maces dhe nuk do të keni më nevojë për asnjë produkt tjetër!

//kosovarja/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.