Frutat që të ndihmojnë të humbasësh peshë

0
509

Portokallet, dardhët, avokadot, shegët…janë të gjitha të pasura me fibra dhe të japin ndjesinë e ngopjes. Por këto fruta nuk janë të vetmet që ju ndihmojnë të humbisni ca kilogramë. Këto këshilla ju duhen sidomos në këto ditë ëmbëlsirash prandaj mos I neglizhoni. Frutat, nuk duhet t’i mungojnë asnjëherë dietës së përditshme. Për shembull, mollët, pemet_169826dardhët, kajsitë apo pjeshkët, risin volumin e tyre në stomak dhe bëjnë të të kalojë nevoja për ushqim. Ndërkaq, fibra si pektina, që gjendet në këto fruta, ngadalëson procesin e përthithjes së sheqernave. Mos harroni as frutat e pyllit, me gjithë çmimin pak të kripur që kanë. /living/

 

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.