Efektet e shëndetshme të vajit të ullirit

0
232

Vaji i ullirit është një produkt i cili ka një ndikim të shëndetshëm në organizmin tonë. Ai konsiderohet si arma më e mirë, së bashku me peshkun e detit për mbrojtjen e aparatit kardiovaskular. Një vaj ulliri i mirë, i pasur me polifenolë shërben për të luftuar radikalet e lira dhe tumoret.

Nëse ju doni që të keni efekt të shndetshmëm në trupin tuaj është e rëndësishme që konsumimi i tij të bëhet sa më natyral.

Ju mund ta përdorni atë në një fetë buke me domate dhe vaj ulliri, pasi kjo është një mënyrë që ai ndihmon në parandalimin dhe trajtimin e shumë sëmundjeve. Vaji i ullirit, në fakt, ul kolesterolin, hollon gjakun, mbron arteriet dhe venat, si dhe parandalon lloje të ndryshme tumoresh.

SHPËRNDAJE
PasMirëmbajtja e flokëve të lyer
infosite
Mësoni dhjetëra receta të ndryshme për ëmbëlsira, gjella dhe paragjella të shijshme të zgjedhura me kujdes. Përmes Sofrës, ju do mësoni recetat e gatimit më shpejt, kjo falë ilustrimit me video që ka secili specialitet. Përveç recetave në web faqe tonë ju do merrni edhe shumë këshilla të arta për kuzhinën si dhe këshilla për bukuri , modë e shëndetësi.

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.