Duket skandaloze! Shëroni diabetin, humbisni shpejt në peshë, kuroni hipertensionin, gastritin dhe më shumë me këtë farë!

0
167

Farat e kanarinës njihen zakonisht si ushqim zogjsh.

Përtej kësaj, ato mund të konsumohen dhe nga njerëzit për shkak të kontributit të madh të aminoacideve dhe proteinave që i japin organizmit tonë.

Ato përmbajnë enzima përgjegjëse për zhdukjen e yndyrës që depozitohet në organizmin tonë dhe sistemin e tretjes.

Shikoni më poshtë shumëllojshmërinë e pafundme të përfitimeve të farës së kanarinës.
Ndihmojnë në tonifikimin e muskujve të barkut
Përmban një larmi të madhe të vetive lehtësuese
Janë të shkëlqyera kur bëhet fjalë për djegien e yndyrave dhe uljen e kolesterolit
Lufton mbipeshën dhe fryerjen e barkut
Punon shumë mirë kundër hipertensionit
Parandalon arterosklerozën
Është një antioksidant i fuqishëm natyror
Është një përbërës i mbushur me proteina me origjinë bimore
Ndihmon për të eliminuar diabetin

jewawut1Përfitimet e bëjnë atë një përbërës shumë të efektshëm natyror kur trajton inflamacionin në organe të brendshme si të mëlçisë, veshkave ose pankreasit.
Ja si të përgatisni qumështin me fara kanarine
Shtoni 5 lugë me fara në një gotë me ujë të ëmbël (me mjaltë, kurrë me sheqer) dhe lëreni brenda natës. Kur të zgjoheni, vendosini farat në blender.
Nëse dëshironi, shtoni disa fruta të freskëta ose qumësht soje te përgatitja në blender.
Kjo është një pije jashtëzakonisht ushqyese dhe energjike, që do t’ju ndihmojë të keni një sjellje më të mirë gjatë ditës.//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.