Drekë për 15 minuta

0
1

Mish i bardhë pule me këpurdha

 

Përbërësit

300 gr mish i bardhe pule

150 gr kërpudha

100 gr karrota

3 speca (te kuq,te gjelber,te verdhe)

2 kungulleshka

kripë

piper i zi

piper i kuq

magdanoz

vaj ulliri

salcë domtesh

Hapat
1.Ne nje ene te thelle qesim vajin,mishin e prere en copeza te vogla dhe fergojme per 5-8 minuta.

2.Pastaj shtojme karroten e grire,kerpudhat e grira ne fleteza, dhe vazhdojme me fergimin edhe per 5 minuta.

3.Ne fund shtojem kungulleshkat e grira ne copeza te vogla,dhe specat e grira ne copeza.

4.Ziejme keshtu edhe per 10 minuta dhe pastaj shtojme salcen e domates dhe melmesat sipas shijes.

//lajmi/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here