Domatina me mocarelë

0
28

Domatina me macarelë

 

Përbërësit:

300 gr mocarela
300 gr domatina
5 lugë vaj vegjetal
2 lugë Uthëll
1 lugë e vogël lëng limoni
1 lugë majdanoz
trumzë
1 spec i kuq
kripë
Biber i zi

Hapat:

  1. Mocarela kullohet, domatet lyhen dhe priten përgjysmë, shtrihen gjysmat e domateve, hedhet mbi to mocarelë dhe mbi mocarelë vendosen gjysmat tjera të domateve.
  2. Domateve u ngulet nga një rrëmojëse, përzihen vaji vegjetal, uthulla, lëngu i limonit, majdanozi dhe trumza, speci i kuq pastrohet dhe grihet imët.
  3. Shtohet edhe kripë e biber I zi dhe të gjitha këto derdhen mbi domatën e mbushur me mocarelë, domatet me mocarelë në mes ftohen afërsisht 30 minuta në frigorifer.
  4. Ju bëftë mirë!

//kuzhinashiptare/

 

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.