Disa arsye përse duhet të hidhni kanellë tek lulet që keni mbjellë në shtëpi

0
332

Kanella është kaq e shijshme dhe e ushqyeshme për ne. Por a e dini sesa e dobishme është për bimët?

Ne kemi shkruar shpesh që këtë përbërës mund ta përfshini në dietën tuaj, por tani duhet ta përdorni edhe tek bimët që keni mbjellë në shtëpi.

Përdorimi i kanellës ju ndihmon që të mbani bimët e ndryshme të shëndetshme dhe njëkohësisht i shpëton ato nga shumë sëmundje.cinnamon

– Fidanët e vegjël të ndryshëm;
– Kërpudhat e egra;
– Aloe Vera;
– Perimet;
– Lulet.

Ju mund të spërkasni gjethet e ndryshme të këtyre bimëve me pak pluhur kanelle për të qenë më të shëndetshme, ose në momentin që vëreni se po preken nga sëmundje të ndryshme. //shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.