Dieta mrekullibërëse, humbni 2 kg për një ditë

1
3745

Dieta që kemi zjedhur për ju është ideale për të gjithë ata që dëshirojnë që në mënyrë sa më të shpejt dhe të thjesht t’i shkrijn kilogramët e tepërt dhe të përgatiteni për pranverë, kjo dietë mund të jetë zgjedhja e duhur për ju.

Dieta me çaj të gjelbër dhe qumësht është dieta më e re, që dhuron rezultate të mënjëhershme. Kjo më së shumti u këshillohet atyre personave që dëshirojnë ta heqin sasinë e tepërt të ujit nga organizmi i tyre. Kjo dietë praktikohet vetëm një ditë, e më së shumti dy herë brenda muajit. Brenda ditës mund të humbni midis gjysmë dhe dy kilogramë.

Përbërësit:
1.5 litra qumësht pa yndyrë;
2 lugë gjethe të thara çaj i gjelbër.

Përgatitja:
Vlohet qumështi dhe ftohet, e më pas shtohen gjethet e thara të çaji të gjelbër. Mbulohet dhe lihet të qëndrojë ashtu për 20 minuta, e më pas pihet gjatë ditës, çdo dy orë nga një gotë. Ndërkohë mund të konsumoni edhe thjesht ujë.

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.