Dieta me ujë xhenxhefili: pija që shkrin shtresat dhjamore dhe kilogramët

0
7151

A e keni ditur që me kombinimin e thjeshtë të xhenxhefilit dhe ujit përftoni pijen me të cilën mund të eliminoni lehtë peshën e tepërt trupore. Gjëja e parë që duhet të bëni në mëngjes është që të vendosni një tenxhere të madhe me ujë mbi shporet, me zierjen e ujit rreth 20 minuta dhe me hedhjen e copëzave të xhenxhefilit në të. Uji i përftuar i xhenxhefilit ruhet në termos të madh dhe pihet gjatë tërë ditës (së paku një litër në ditë). xhenxhefili

Përgatitja e ujit të xhenxhefilit: 1,5 litra ujë vloni dhe i lini të vazhdojë të vlojnë në zjarr të lehtë 20 minuta. Në fund i shtoni rrënjën e grirë të xhenxhefilit, në gjatësi rreth 4 deri 5 cm.  Mbusheni termosin me ujë bashkë me xhenxhefilin. Përgatiteni dhe pini çdo ditë ujin e xhenxhefilit gjatë gjashtë muajve. Merreni me vete kudo që të shkoni: në punë, në piknik, në treg, në udhëtime, mbajeni afër kompjuterit apo televizorit.

largea_uje_xhenxhefil-650x3581455711093Pini pijen e ngrohtë gjatë tërë ditës! Edhe një këshillë e thjeshtë dhe praktike për linjë të mirë trupore – le të kalojnë së paku tri orë në mes të racioneve, por, gjithashtu edhe midis racionit të fundit në mbrëmje dhe derisa shkoni të flini gjumë. /telegrafi/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.