Dasmat që përfunduan me tragjedi

0
360

Jo çdoherë gjërat shkojnë ashtu siç duam

Dasma është momenti më i lumtur një çifti, por në disa raste ato janë kthyer edhe në makthin e tyre më të keq.

I tillë është rasti një kur nuse shkaktoi rënien e një avioni me ritualin e hedhjes së buqetës së luleve.

Ndërsa në një rast dhëndri i vuri zjarrin hotelit ku bëhej dasma, pasi nuk donte të martohej. Ndërkohë një nuse u arrestua pasi nxorri gjoksin gjatë dasmës së vet. Këto janë 10 dasmat me fundin më të palumtur në botë.

1 – I ftuari në dasmë që qëlloi veten duke luajtur roletën ruse1-russian-roulette

2 – Dasma në të cilën dyshemeja u rrëzua dhe çifti dhe 80 persona të tjerë përfunduan në baltë2-deck-plunge-300x185

3 – Nusja që u arrestua pasi nxorri gjoksin gjatë dasmës së vet3-show-boobs-300x189

4 – Burri që refuzoi vazhdimin e dasmës pas shakasë së nuses
Nusja që iu përgjigj me shaka “Jo, nuk dua” pyetjes së priftit nëse do të martohesh, nuk e kishte menduar që bashkëshorti i saj Dietmar Koch do ta merrte seriozisht duke ndërprerë dasmën. Të gjithë të ftuarit u dërguan në shtëpi në pritje të dasmës së radhës.

5 – Shoqëruesi i dhëndrit grabiti DJ e dasmës

6 – Dhëndri që i vuri zjarrin hotelit ku bëhej dasma, pasi nuk donte të martohej6-fire

7 – Ceremonia e dasmës, ku nëna e nuses vdiq, madje dhe një i ftuar u lajmërua për vdekjen e të atitdownload (7)

8 – Nusja që shkaktoi rënien e një avioni me ritualin e hedhjes së buqetës së luleve
Hedhja tradicionale e buqetës së lules përfundoi në katastrofë në një dasmë italiane, pasi shkaktuan rrëzimin e një avioni.

Nusja e dhëndri kishin punësuar një aeroplan të vogël për të filmuar dasmën nga lart, por kur hodhën buqetën ajo u fut në motorin e avionit. Një pasagjer u lëndua rëndë.

9 – Limuzina e dasmës që u grabit në kishë, disa momente përpara ceremonies

10 – Dasma me motive kaubosje që u ndalua nga policë të vërtetë të armatosur
Në një festë përvjetori të dasmës së tyre Roy dhe Val Vorthington vendosën ta bëjnë me motive kaubojsi dhe me armë lodra. Por të gjithë u shokuan, kur në vendngjarje bastisën policë të armatosur me shumë makina policie dhe një helikopter. Kjo e gjitha pas një telefonate të një fqinji që kishte parë një person me çifte në shpatull, por që në fakt ishte thjesht një lodër. //21media/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.