Çfarë duhet të dini për Vajin e Kikirikut?

0
46

Vaj kikiriku është në dispozicion në varietete të rafinuar, i parafinuar, dhe i pjekur, kjo e fundit karakterizohet me një aromë të fortë, i ngjashem me vajin susam.

Vaj kikiriku është përdorur shpesh në Kinë, Azi Jugore dhe Juglindore në kuzhinën aziatike, për gatim të përgjithshëm. Vaj kikiriku ka pikën e avullosjes më të lartë në krahasim me shumë vajra tjerë, për këtë arsye përdoret më shumë për fërgesa.  peanutoil-1020x765

Vaj kikiriku është një nga vajrat më të shëndetshëm. Ky vaj Kjo është pa yndyrë, pa kolesterol, dhe ka sasi të ulët të yndyrnave të ngopura. Ky vaj është gjithashtu një burim i antioxidanteve, të vitaminës E dhe phytosterols, të cilat janë të domosdoshme për një zemer te shëndoshë. Vaj kikiriku është edhe një zgjedhje e përkryer për fërgesa, meqenëse ky vaj mund të përgatitet në temperatura më të larta se vajrat tjera.

Vaji kikiriku përmban vitamina si: vitamina E dhe vitamina K.//dpz/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here