Gjysma e kafshëve janë mbipeshë, koha të fillohet me ecje

Të gjithë e dimë se macet nuk duan asgjë më shumë se sa të hanë teksa ju përpiqeni të lexoni, por përtacia e tyre...

Shihni ëndërr personat që kanë vdekur? Ky është kuptimi

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen tonë kur jemi zgjuar,...

Çfarë na thonë sytë e qenit?

Shkencëtarët kanë konstatuar që kanakarët tanë të mençur dinë saktësisht kur duhet të përdorin të ashtuquajturin “shikim qeni”, me të cilin zbusin edhe zemrat...

Fryrja e qirinjve të tortës e rrezikshme për shëndetin

Fryrja e qirinjve mund të transmetojë mikrobe Sigurisht, fryrja e qirinjve, veçanërisht për të vegjlit, është një traditë ditëlindjeje që e kërkojnë gjithmonë. Në...

Sekretet e pista të cilat na i tregojnë vetë kuzhinierët, veçanërisht...

Ata që vërtet e dinë se çfarë ndodh në prapaskenën e kuzhinës së një restoranti janë padyshim vetë kuzhinierët por edhe kamarierët, njerëzit që...

Ja se çfarë ju pret këtë fundvit! Horoskopi më i saktë...

Parashikimi i mëposhtëm tregon ecurinë e shenjës tuaj përgjatë vitit 2017! Shumë prej jush mund të kenë akoma interes, pasi ndonëse pranë ndërrimit të...

Më shumë se 550.000 pjatalarëse rrezikohen nga zjarri!

Më shumë se 550.000 modele pjatalarësesh u risollën në vëmendje më 19 tetor për shkak të një problemi të sigurisë me kordonin e rrymës...

A e kanë qentë vetëdijen për kohën?

Qentë kanë ndjenjën e rrjedhjes së kohës, mirëpo me siguri jo edhe vetëdijen për ekzistimin e saj. Aftësia e njeriut për “kujtesën episodike” na mundëson...

Blerina Bombaj: Pasoja kryesore e parregullisisë së vakteve gjatë ditës. As...

Një gjumë i mirë varet nga shumë faktorë, një ndër to është ushqimi dhe pijet që konsumojmë. Jam e sigurt që shumë nga ne kanë...

Si t’u pëlqeni të tjerëve pa folur një fjalë të vetme

Të bëheni të pëlqyeshëm është më e lehtë se ç’mund të mendoni. Janë kryer shumë hulumtime për trajtat dhe sjelljet të cilat i bëjnë njerëzit...

Më të lexuarat

Recetë 15 minutëshe që largon përgjithmonë qimet nga fytyra juaj

Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi. Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos...

Moti

Pristina
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
81%
6.7kmh
75%
Sat
6 °
Sun
4 °
Mon
2 °
Tue
6 °
Wed
2 °

Të fundit

Supa më e mirë e dimrit: Supë pule me miell misri

Kjo supë është shumë e thjeshtë në përgatitje. Përveç mishit të pulës kjo supë ka në bazën e saj miell misri që i jep...

Valuta

EUR - Euro
USD
0.8478
TRY
0.2181

Arkiva e të gjitha postimeve:

sofra.alsofra.info
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar