Biskota me zemër Nutelle

0
1

Biskota të shpejta dhe shumë të shijshme sidomos për të vegjlit që e adhruojnë nutellën. Bëjini bashkë me to që të merrni dopio argëtim.

Përbërësit:

 • 85 gr sheqer,
 • 150 gr miell,
 • sheqer pluhur,
 • 1 lugë e vogël maja,
 • 100 gr çokollatë (copëza),
 • pak kripë,
 • 1 vezë,
 • Nutella.

Përgatitja:

 1. Përzieni gjalpin në temperaturë ambienti me një vezë. Shtoni sheqerin dhe përziejeni mirë. Shtoni miellin, kripën. majanë dhe përziejini.
 2. Në fund shtojini brumit copëzat e çcokollatës.
 3. Për të mbushur biskotat me nutela ka 2 zgjidhje: 1)Të merrni një top nga brumi, ta mbështesni në kartën e furrës dhe t’i vini një lugë nutella në qendër. Ta mbuloni me një tjetër masë brumi dhe të mbyllni mirë anët për të evituar daljen jashtë të mbushjes gjatë pjekjes.
  2)Të merrni një top brumë ta mbështesni në pëllëmbën e dorës. Hidheni nutellën në qendër dhe mbylleni brumin vetë. Vijini biskotat në një tavë me letër furre. Parangrohni furrën në 180° C dhe piqini për 10-15 minuta.
//shije
SHPËRNDAJE
ParaUshqimi i zi, trend i ri në tavolinë
Infosite

Në Sofra do të gjeni informacione dhe këshilla të dobishme për shëndetin, tryezën dhe shtëpinë tuaj. Zbuloni gjithçka ju duhet për një jetë më të qetë e të lumtur me familjen tuaj!

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here