Bakllasarëm

0
123

Bakllasarmë një recetë shumë e shishme.

 

Përbërsit:

1kg miell
500 ml ujë
4 lugë vajë
1 lugë kripë
300 gr gjalpë
1 ½ kg kos
10 thelba hudhër

Hapat:

Përziejmë miellin me ujë dhe kripë. E ngjeshim deri sa ta fitojmë brumin dhe e lëmë të qëndrojë për 1 orë.

E ndajmë në 18 kuleq dhe i hapim një nga një duke i lyer me nga pak vaj. I bëjmë në formë katmeri dhe i vendosim në tepsinë e lyer me vaj, për pjekje. E pjekim në 200 gradë C, derisa brumi të kafet.

Ndërkohë e përgatisim kosin me hudhër të grirë ose të shtypur. Sipas dëshirës kosit i shtojmë edhe pak kripë.

Masën e kosit ia shtojmë posa e nxjerrim nga

Ju bëftë mirë!

//dickapozihet/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.