Ajo kuroi diabetin duke pirë këtë pije të mrekullueshme, madje arriti të dobësohej 10 kg në 15 ditë

0
367

Diabeti është një sëmundje kronike që shkaktohet pasi pankreasi nuk sintetizon sasinë e insulinës që ka nevojë për trupin e njeriut, e prodhon atë me cilësi të ulët ose nuk është në gjendje ta përdorë në mënyrë efektive.

Ka shumë trajtime mjekësore që shkenca ka krijuar për të kontrolluar këtë sëmundje delikate dhe për të mbajtur vlera brenda intervaleve normale. Ato variojnë nga një seri tabletash dhe injeksionesh, deri tek instrumentet e pafundme për matjen dhe monitorimin e niveleve të sheqerit në gjak.

Por gjithashtu, ekzistojnë shumë alternativa natyrale për ta trajtuar atë.shakes+and+powders2

Kjo është arsyeja pse sot ne ju sjellim këtë  recetë  që është vënë në praktikë dhe ka sjellë rezultate të mrekullueshme.
Përbërësit:
1/2 litër ujë
2 banane
2 mollë
5 Kivi
1 lakër ose lakër ngjyrë lejla
Përgatitja:
Thjesht vendosni të gjithë përbërësit në blender dhe sigurohuni që e tërë përzierja të bëhet homogjene.
Kjo pije mund të konsumohet në çdo kohë të ditës.//shije/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.