A keni dëgjuar për pulën margarita? Provojeni tani

0
55

Me siguri që picën margarita keni provuar shumë herë. Mirëpo a keni dëgjuar për pulën margarita? Kjo recetë do t’iu lë me gojë hapur. Me vetëm pak përbërës ju do të keni një darkë supër të shijshme e të shëndetshme.

Përbërësit:

4 gjoks pule;
Piper të zi dhe kripë sipas shijes;
2 lugë gjelle vaj ulliri;
1 lugë hudhër pluhur;
Gjysmë luge oregano;
4 pjesë mozzarella;
Tomatini;
Lëng limoni i freskët;
Fleta borziloku;

Mënyra e përgatitjes:

1. Në një enë të madhe përziej gjoksin e pulës me piper, vajin e ullirit dhe hudhrën pluhur.

2. Vendose gjoksin e pulës në furrë për 6-8 minuta për secilën anë. Vendos përmbi nga një copë mozzarella derisa të shkrihet.

3. Për fund, zbukuro me tomatinit, borzilokun e lëngun e limonit.

//unik/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.