15 vendet më të lira në Europë, ja ç’vend zë Saranda

0
43

Jemi në muajin Shkurt, por pushimet nuk kanë përfunduar. Në shkurtë mund të bëni pushime me çmime mjaft të arsyeshme.

“TripAdvisor Rentals” ka renditur 15 nga destinacionet më të lira të vendeve të bukura evropiane, ku kostoja mesatare e natës për dy dhoma gjumi është më pak se 90 dollarë (80 euro) këtë nëntor, përcjell albinfo.ch.

Në këtë listë ndodhet edhe qyteti i bukur shqiptar, ku nata kushton 61 dollarë apo 15 dollarë për person.

Vende të bukura dhe çmime të lira. Po ashtu mund të shkoni në Angli, Spanjë, Gjermani, Portugali e Kroaci.

Vendet                           nata   për person

Bansko, Bullgari            $55    $14

Llafranc, Spanjë             $55    $14

Haworth, Angli              $58    $15

Comacchio, Itali             $61    $15

Sarandë, Shqipëri           $61    $15

County Clare, Irlandë    $64    $16

Chianni, Itali                  $72    $18

Bucharest, Rumani        $80    $20

Dugi Island, Kroaci        $80    $20

São Miguel, Portugali    $83    $21

Faro, Portugali               $83    $21

Dinan, Francë                 $84    $21

Lochaber, Skoci             $85    $21

La Oliva, Spanjë            $86    $22

Lower Bavaria, Gjermani $87 $22

//klankosova/

Komento

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.